De Globetrotterrit gaat dit jaar naar het zuiden en het zuidoosten, en kruist alle grote rivieren in ons land. Het verste deel van de route gaat een heel stuk langs en over de grens met België. Vanuit Ede gaan we eerst via de Betuwe en het Land van Altena richting Zuid West Brabant, om na Breda voor het eerst in een typisch stukje rommelig België te komen. Even de charmante drukte van Hoogstraten door, om via de Kempen richting Baarle Nassau (nl) te rijden. In dat plaatsje passeer je vaker de grens dan je gsm-provider kan bijhouden. Via opnieuw een stuk België gaan we dan naar het landgoed De Utrecht onder Hilvarenbeek, een groot, prachtig en leeg natuurgebied met veel bos en natte natuur. Een laatste lusje door België om via de Acht Zaligheden (een groep dorpen onder in Brabant, met Steensel en daarna Knegsel, leuke lunchplek) tussen Eindhoven, Tilburg en Den Bosch door te slingeren richting het noorden. Eén pontje, bij Luth-Oijen over de Maas en vervolgens nét na de grote brug bij Beneden-Leeuwen nog een laatste slinger langs de Waal bij Ochten.
Het is traditioneel een lange rit. Deze is 380km. Maar goed te rijden omdat er ook wat doorrij-stukken inzitten, en het vooral in grote delen van Brabant best rustig is. Ik vond vooral het hele stuk onderin de route (langs de grens) van begin tot einde prachtig en rustig. We vermijden ook grote steden. Maar als je dat te lang vindt, is de route met twee afkortingen af te korten tot 280km, bij Chaam (na 125 km) en na Poppel (184km op de lange route). Je mist dan de mooiste stukken België maar je krijgt er wel een prachtig stuk door De Utrecht (onder Tilburg) voor terug. Horeca langs de kant is er voldoende, vooral onderin Brabant hebben alle kleine dorpen waar we door- of langskomen, voldoende bourgondische terrassen te bieden.
De Globetrottertoer
Dit is de langste open rit van de Kraats: Tussen de 350 en 400 km, en dus juist bedoeld voor kilometervreters die ook wat verder van huis willen. De richting is elk jaar anders, maar altijd naar de rustiger uithoeken van ons land, met soms een uitstapje naar Duitsland of België. We zoeken geen drukke gebieden op, zodat we ervoor zorgen dat de rit goed op één dag te rijden is. Zo wordt het altijd een verrassende rit met heel veel verschillende omgevingen onderweg. Ook deze rit is af te korten, de korte route is rond de 250 km.
Algemeen
Als je je online als rit-deelnemer aanmeldt, krijg je de route gemaild. Je kunt hem dus op elk punt oppakken, en zelfs op een andere dag als je dat wilt. Wij vinden het leuk als je hem start en eindigt in ons clubhuis, en daar zijn we ook op ingericht. De bar is open, de koffie warm, de broodjes vers. En dan vinden we het ook leuk als je ons vertelt wat je van de rit vond. Gewoon een route kopen op de dag zelf, kan natuurlijk ook gewoon: Wij zitten klaar met onze laptops om je route te laden. Al kan het dan voorkomen dat je even moet wachten, omdat er nog een paar wachtenden voor je zijn.
-
4 augustus 2024
08:30 - 11:30